niedziela, 6 lutego 2011

PORADY Jak założyć swoją małą pasiekę.

Chcąc postawić u siebie na swojej posesjinawet 1ul,musicie spełnić pewne warunki tj;

-zgoda najbliższych sąsiadów na postawienie uli z pszczołami, zapewnia dobre stosunki między sąsiadami.
-ile mogę postawić u siebie uli, ażeby pszczoły miały dobry i dużo pożytku, uzależniona jest gdzie stawiamy ule- każda lokalizacja indywidualnie.
-niezbędny podstawowy sprzęt pszczelarski; dłuto pasieczne, szczotka pasieczna, kapelusz
2 szt. podkurzacz, rojnica, nóż pasieczny, miodarka, sito do miodu, odsklepiarka, naczynie na miód, odstojnik do miodu. To jest bardzo podstawowy sprzęt.
Sprzęt który powinien być na pasiece tj. ule zapasowe z wyposażeniem, ramki, poidło pasieczne,skrobaczka do uli, transportówka, klateczka na matkę, skrzynka do noszenia plastrów, radełko, drut do węzy, dziurkarka dźwigowa, topiarka słoneczna, podkarmiaczki, kraty odgrodowe inny sprzęt.
Moja rada dla początkującego pszczelarza, poszukać sprzętu u pszczelarzy którzy likwidują pasieki.
Miejsce pod ule powinny być w miejscu odsłoniętym od wiatru, a znajdujące się ule nie powinny stać w bezpośrednim działaniu słońca,najlepsze miejsce to niezbyt gęstosadzone drzewa z innymi nasadzeniami. Teren powinien być możliwie suchy, wilgoć źle wpływa na zimowanie pszczół.
Bardzo ważna rzecz to ustawienie uli;
-od drogi 50m.
-od granicy sąsiada 3m.
I na granicy z sąsiadem powinien być płot o wys.2m. lub inna przeszkoda naturalna.
Dalsze porady mogą być przekazywane indywidualne, gdyż każde postawienie ula z pszczołami to już inne rady mogą się przydać proszę kierować na adres e-mail;       zdzichu95@op.pl                                        Z Poważaniem     Miodzik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz